Strony

środa, 29 marca 2017

Jak działają leki homeopatyczne?

Znalezione obrazy dla zapytania Jak działają leki homeopatyczne?


Podobne leczymy podobnym...

Leki homeopatyczne działają według zasady "similia similibus curantur" (podobne leczymy podobnym), czyli na naszą dolegliwość dobieramy lek, który w dużej dawce wywołałby objawy jak najbliższe tym, które nam dokuczają. Podajemy więc bardzo, bardzo małe dawki takiej substancji leczniczej, aby zmobilizować organizm do działania. Wówczas nasz ustrój w naturalny sposób zwalcza chorobę. W homeopatii staramy się pobudzić organizm pacjenta do walki, samoobrony, samoregulacji. Nie wyręczamy ustroju w jego naturalnych funkcjach. Leki homeopatyczne dają choremu ustrojowi ukierunkowany impuls, aby rozwinął własne siły obronne i uporządkował zakłóconą równowagę wewnętrzną - przyczynę choroby.

Bezpieczna terapia...

Leki homeopatyczne mogą mieć w swoim składzie znajdujące się w przyrodzie składniki roślinne, zwierzęce, mineralne. Nasz organizm znacznie łatwiej przyswaja, przetwarza i reaguje na elementy pochodzące z innych organizmów żywych lub środowiska naturalnego niż preparaty syntetyczne. Naturalne substancje aktywne są specjalnie rozcieńczane (stosujemy najmniejszą możliwą dawkę) i dynamizowane ("uaktywniane") - nie są więc toksyczne dla pacjenta. Z uwagi na to, że leki homeopatyczne nie mają skutków ubocznych i nie wchodzą w interakcje z innymi lekami, mogą je stosować nie tylko dorośli, ale także osoby wymagające szczególnie ostrożnego podejścia - niemowlęta i małe dzieci, kobiety w ciąży, mamy karmiące, osoby starsze.

Leki pojedyncze i złożone....

Lekarz ma do wyboru preparaty pojedyncze (jeden składnik) lub złożone (kilka różnych składników). Pojedyncze składniki zawarte w preparatach złożonych uzupełniają się i wzmacniają, przez co uzyskuje się szersze spektrum ich działania. Preparat złożony Euphorbium compositum S (spray na katar) zawiera w swoim składzie np. wilczomlecz żywiconośny, który działa m.in. na nieżyt nosa i zatok; sasankę łąkową, która działa m.in. na gęstą, lepką wydzielinę z nosa; jodek rtęci, który działa m.in. na ostry, wodnisty katar oraz kilka innych substancji, które odpowiadają m.in. za regenerację błony śluzowej nosa, leczenie zapalenia zatok czy kataru siennego. Dzięki różnorodności składników lek pomaga "zaatakować" chorobę na wielu płaszczyznach.

Pomoc w różnych schorzeniach...

Leczenie homeopatyczne można stosować w wielu schorzeniach. Pomaga zarówno w tak powszechnych dolegliwościach jak katar, zapalenie zatok, kaszel, stany niepokoju u dzieci, grypa i inne infekcje wirusowe, a także w kontuzjach i urazach, chorobie lokomocyjnej, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, klimakterium. Preparaty homeopatyczne stosowane są również w zaburzeniach układu limfatycznego, chorobie zwyrodnieniowej, stanach napięcia psychicznego. Wykorzystuje się je także w terapii przewlekłych i poważnych schorzeń oraz chorób cywilizacyjnych. 

Pomagają bowiem usunąć długotrwale blokady regulacyjne, które upośledzają zdolność organizmu do samodzielnej obrony i eliminacji homotoksyn (substancji szkodliwych dla organizmu ludzkiego).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz