Strony

sobota, 2 lutego 2019

Wyciąg z kory wierzby białej

Znalezione obrazy dla zapytania Wyciąg z kory wierzby białej

Kto nie słyszał o aspirynie, tym wcale nie nowoczesnym, a jednak skutecznym leku?


Bóle stawów i mięśni, ból głowy i choroby przeziębieniowe związane z gorączką występują bardzo często i dlatego leki z serii związków chemicznych działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo należą do używanych najczęściej.

Najbardziej znaną grupą związków chemicznych działających przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie tworzą sole kwasu salicylowego oraz jego pochodne. Niestety, w ulotkach przeznaczonych dla pacjentów wymieniony jest szereg działań ubocznych. Najważniejszym z nich jest działanie drażniące błonę śluzową żołądka i jelit.Wśród niepożądanych działań ubocznych znajdujemy nawet szum w uszach, zawroty i ból głowy, a nawet wydalanie białka z moczem.

Ponadto szczególnie wrażliwi są na salicyliany chorzy na astmę. Na szczęście istnieje rozwiązanie naturalne, zastępujące aspirynę.Wyciąg z kory wierzby białej - to jakby aspiryna naturalna -
działa równie skutecznie, przy czym nie występują objawy niepożądane.
Lekarze chińscy już przed kilkoma tysiącami lat używali kory wierzby białej do uśmierzania bólu. 
W Europie rozpowszechniła się ona jednak dopiero kilka stuleci później. Jest doskonałym środkiem przeciwreumatycznym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Skuteczna jest w przypadku nieżytu żołądka i jelit oraz zapaleniu pęcherza moczowego. Powszecnie znane jest też jej działanie odrobaczające.

Substancją aktywną jest w niej salicyna, która w wątrobie przemienia się w kwas salicylowy, substancję będącą substratem aspiryny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz