Strony

środa, 19 kwietnia 2017

Terapia oczyszczająca – konieczność czy fanaberia?

Znalezione obrazy dla zapytania Terapia oczyszczająca – konieczność czy fanaberia?

Czy wiesz, że żyjemy w świecie pełnym toksyn? 

Co roku ponad dwa tysiące nowych związków chemicznych jest wypuszczane na rynek, a oddziaływanie wielu z nich na organizm człowieka nie zostało jeszcze w pełni przebadane. Również wzrost zanieczyszczenia środowiska wpływa destrukcyjnie na ludzki organizm. Często nie rozumiemy, dlaczego tak szybko się męczymy albo zapadamy na kolejne infekcje. Każdego dnia jesteśmy narażeni na kontakt z czynnikami przenikającymi do atmosfery, wody czy gleby, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Coraz większe znaczenie ma więc oczyszczanie organizmu z nadmiaru toksyn.

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, jak nasz organizm radzi sobie z usuwaniem metabolitów oraz toksyn, które dostały się do niego z pokarmem czy powietrzem. Natura wyposażyła nas w mechanizmy, dzięki którym nasz ustrój może się sam oczyścić z bakterii, wirusów czy grzybów. Kichanie, kaszel, katar czy nawet biegunka to właśnie procesy, które mają na celu usunięcie niebezpiecznych metabolitów i toksyn.

Jednak liczba i różnorodność toksyn występujących w środowisku, które dostają się do ustroju ludzkiego przekracza już możliwości fizjologicznej detoksykacji. Kiedy organizm nie jest w stanie sam poradzić sobie z regularnym wydalaniem toksycznych substancji, gromadzą się one w różnych tkankach – głownie tkance łącznej czy tłuszczowej, lub częściach ciała – na przykład stawach.

Czym są homotoksyny?


Homotoksyną jest każdy czynnik fizyczny, chemiczny, mikrobiologiczny, itp., który zmienia bądź uszkadza system biologiczny. Nauka rozróżnia dwa rodzaje homotoksyn: egzogenne i endogenne.

Homotoksyny egzogenne dostają się do organizmu ze środowiska zewnętrznego, przez układ trawienny, oddechowy czy skórę. Mogą to być substancje chemiczne – takie jak metale ciężkie, czynniki fizyczne – czyli np. promieniowanie radioaktywne, jak również czynniki biologiczne – pasożyty, bakterie, wirusy grzyby, a także psychiczne - m.in. stres.

Homotoksyny endogenne powstają w wyniku metabolizmu. Wymienia się tu substancje takie jak m.in. bilirubina, kreatynina i kwas mlekowy. Zaliczamy do nich również związki powstałe w wyniku nadprodukcji lub niedoboru pewnych substancji, takich jak neuroprzekaźniki czy hormony.

Dlaczego organizm zaczyna chorować?


Trucizny, które nie zostały wydalone z organizmu w wyniku naturalnych procesów, zaburzają jego funkcje regulacyjne, co może objawiać się przerostem migdałków, powiększeniem węzłów chłonnych lub tworzeniem się polipów. Objawem zaburzenia funkcji regulacyjnych organizmu są również zaburzenia trawienne, bezsenność lub huśtawki nastroju, ale również problemy ze skórą, celulit, otyłość. Dalszą konsekwencją zanieczyszczenia organizmu są choroby chroniczne. Mogą to być alergie, stany zapalne, zwyrodnienia, a nawet nowotwory. W ten sposób nasz organizm wysyłam nam sygnał, iż naturalny system oczyszczania nie jest wydolny.
Choroba to zatem efekt przeciążenia organizmu homotoksynami. Jeśli nie zostaną one wydalone, gromadzą się w organizmie, choroba przedłuża się. Powrót do zdrowia to przywrócenie zaburzonego przez toksyny stanu równowagi.

Homotoksykologia a oczyszczanie organizmu


Naturalne procesy oczyszczania naszego organizmu wspiera homotoksykologia, czyli nauka, która stanowi rozwinięcie homeopatii i traktuje wszystkie choroby jako ściśle ukierunkowane procesy obronne przeciwko homotoksynom (substancjom toksycznym dla organizmu człowieka), które powstają w ustroju, bądź dostają się do niego z zewnątrz. Według homotoksykologii choroby są konsekwencją działań obronnych ustroju skierowanych na eliminację homotoksyn.

W homotoksykologii stosowane są złożone leki homeopatyczne (leki złożone z kilku substancji), zwane antyhomotoksycznymi.

Co można dla siebie zrobić, aby pomóc organizmowi powrócić do stanu równowagi? Po pierwsze należy zmienić styl życia, czyli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, trochę więcej się ruszać i zadbać o optymalną dietę: jeść mniej tłuszczów, więcej warzyw; przygotowywać mniejsze porcje posiłków. Trzeba także zadbać o to, by nasza dieta była bogata w naturalne przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E oraz beta-karoten. Warto także przeprowadzić terapię oczyszczającą.

Terapia oczyszczająca


Terapia oczyszczająca, zgodna z zasadami homotoksykologii, pobudza organizm niskimi stężeniami nowoczesnych, złożonych leków homeopatycznych podawanymi w wielokrotnych dawkach w ciągu całego dnia. Pozwala to wspierać naturalne okresy maksymalnej aktywności poszczególnych narządów, kiedy mogą być najefektywniej aktywowane oraz zaangażować w proces eliminacji toksyn wszystkie najważniejsze organy detoksykacyjne. Tym samym przygotowuje nasze ciało stopniowo na uwalnianie toksyn nie tylko z "powierzchniowych" stref organizmu, ale zapewnia oczyszczenie także tym najmniejszym, a jakże ważnym przestrzeniom - wokół i wewnątrzkomórkowym.

Kompleksowe oczyszczanie organizmu z pomocą złożonych leków homeopatycznych zostało tak pomyślane, aby usprawnić pracę konkretnych narządów detoksykacyjnych i ułatwić eliminację toksyn.

Nowoczesna homeopatyczna terapia oczyszczająca eliminuje toksyny z organizmu, odtruwa tkankę łączną, stymuluje wątrobę, nerki, jelita i układ limfatyczny do wydalania szkodliwych substancji oraz poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i przewodu pokarmowego.

Warunkiem skuteczności kuracji oczyszczającej za pomocą nowoczesnych, złożonych leków homeopatycznych jest zwiększenie dziennej dawki wypijanych płynów do dwóch i pół - trzech litrów. Najlepsza jest naturalna woda niegazowana.

Terapia oczyszczająca nie tylko eliminuje toksyny z organizmu, ale także poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i przewodu pokarmowego. 

Kuracja powinna trwać około 6 tygodni.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz