czwartek, 26 lipca 2012

Czego nasz organizm potrzebuje?



Wiele mówi się o odpowiednim odżywianiu, proporcjonalności posiłków i odpowiednim łączeniu potraw.Przybliżę jednak całkowicie coś innego. Przedstawię bardzo drobne elementy, pierwiastki, które są dla organizmu niezbędne, jednak bardzo często jest ich niedobór. Dlaczego tak się dzieje?


Współczesna żywność przemysłowo wytwarzana i przetwarzana zatraca te wszystkie wartości na "trasie produkcyjnej". Można powiedzieć, że na półki w sklepach trafiają często  zwykłe trociny, które nie mają żadnych wartości.

Pomimo, że nie ma tego w pożywieniu, organizm potrzebuje tych wartości i domaga się ich. Tylko pełne ich dostarczenie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
=========================================================
Mikro, makroelementy, pierwiastki śladowe... i inne...
=========================================================
Najmniejsze pierwiastki, których jest najmniej w pożywieniu. Przyswajane są przez kosmki jelitowe, które są często zanieczyszczone, zatoksycznione a to powoduje, że taka wchłanialność spada nawet poniżej 30%. To zdecydowanie za mało!

Chociażby tak bardzo obecnie rozpowszechniona choroba -  osteoporoza - odwapnienie kości, choroba nie związana z tym, że my przestaliśmy spożywać produkty bogate w wapń: twaróg, pietruszkę, szproty, czy inne, tylko brak wchłaniania tego pierwiastka z naszego przewodu pokarmowego powoduje, że  organizm potrzebując wapń do codziennych procesów biochemicznych, a nie otrzymując go z przewodu pokarmowego, zaczyna czerpać z zapasów - z układu kostnego, doprowadzając do osteoporozy.

Taki swoisty kanibalizm ma miejsce z każdym naszym narządem, każdym organem. Nasze pożywienie, w tej chwili jest już przemysłowo wytwarzane i przetwarzane, a przez to pozbawione wielu podstawowych wartości odżywczych, a te wszystkie dodatki, chemia, sztuczne utrwalacze, konserwanty, barwniki,
stabilizatory, powodują, że jeszcze zmniejsza się przyswajalność tego co spożywamy. Dlatego nasz organizm
potrzebując odpowiednich składników czerpie z zapasów, doprowadzając do degeneracji wątrobę, trzustkę, nerki,  mięsień sercowy, układ mięśniowy i wiele innych narządów, przez co popadają one w różnorakie schorzenia i dolegliwości.
=========================================================
Witaminy
=========================================================
Ogromną rolę odgrywają także witaminy w organizmie. Przykładem może być bardzo cenna witamina D. Naukowcy z University of California w San Diego przeanalizowali 63 wcześniejsze badania (z lat 1966-2004) i doszli do wniosku,  że witamina D może zmniejszyć ryzyko raka piersi, jajnika i jelita, a także innych nowotworów. Aktywna postać witaminy D powstaje w ludzkim organizmie pod wpływem promieni
słonecznych. Produkty bogate w witaminę D to ryby, jaja,  sery, wątróbka. W niektórych krajach witaminę D dodaje się do mleka. Szczególnie obfitym jej źródłem jest tran.
=========================================================
Młodość od środka
=========================================================
Koenzymie Q10, tak często dodawany do kremów. Jest to tzw. witamina młodości. Zapominamy jednak o
tym, że naturalna jej postać produkowana jest przez ludzki organizm. Jej wytwarzanie ma miejsce w wątrobie. Skąd więc problem z jej wytwarzaniem?

Zanieczyszczona wątroba mniej więcej w 30 roku życia każdego człowieka przestaje wytwarzać w pełni koenzym Q10. Jest to spowodowane zanieczyszczeniem wątroby toksynami i wszystkim  dodatkami, które są w pożywieniu. A to właśnie Q10 jest witaminą młodości dla naszego serca, dla naszego układu
krążenia, praktycznie decyduje o starzeniu się każdej naszej komórki. Przedłuża młodość naszych organów wewnętrznych, co  musi się pozytywnie odbić na ogólnym funkcjonowaniu naszego organizmu.
=========================================================
Organizm naszym najlepszym lekarzem
=========================================================
Nie lekarz specjalista tylko nasz własny organizm jest naszym lekarzem. Wystarczy, że dostarczymy mu
to co niezbędne do funkcjonowania i oczyścimy z toksyn, a będzie on prawidłowo funkcjonował.

Sekret tkwi w odpowiednim odżywianiu (zaznaczam, że odżywianiu, a nie jedzeniu).





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - odporność