środa, 3 lipca 2013

,,Zrywanie z nałogiem" ale jak?


To zadanie dla prawdziwych "twardzieli"!


Jeśli palacz zerwie z nałogiem, to dopiero po kilku latach spada u niego ryzyko raka płuc. Ale nigdy nie będzie tak niskie jak u niepalących. W ostatnich latach dramatycznie (5-6-krotnie) wzrosła liczba przypadków raka wpustu i raka gruczołowego przełyku . Zjawisko to należy wiązać z narastaniem częstości występowania choroby refleksowej, a także z paleniem tytoniu i otyłością. Palenie może o 40% zwiększać ryzyko adenocarcinoma przełyku tzn. zmian rakowych przełyku. To zwiększone ryzyko utrzymuje się jeszcze przez 30 lat od zaprzestania palenia!!!

Warto przynajmniej stosować ochronną profilaktykę podczas palenia papierosów i podawać antyoksydanty.
Ale podjęcie decyzji o rzuceniu palenia i realizowanie swoich postanowień to coś więcej - to świadome wejście w odpowiedzialne i dorosłe życie oraz dobry przykład dla naszych dzieci i wnuków.
Wszak zaczynają palić już dzieci i młodzież, zatem palenie niestety jest dla osób niedojrzałych, które myślą, iż dzięki tej czynności osiągnęły pełną dojrzałość i taki stan trwa przez wiele lat życia. Tak faktycznie to kiedy wreszcie wydoroślejesz, zależy od tego, czy uporasz się ze sobą i rzucisz "szczeniacki" nawyk - palenie papierosów!

Szczególnie po zerwaniu z nałogiem, w celu zabicia głodu nikotynowego, odtrucia organizmu, oczyszczanie go z rakotwórczych substancji i usprawnienia systemów obronnych, warto zastosować przynajmniej podstawowe antyoksydanty.

Dr R.Heinicke doszukał się zależności pomiędzy kseroniną a uzależnieniem od nikotyny:
"Każdy może zostać w przeciągu maksymalnie 3 dni wyleczony z tego nałogu na podstawie tych samych reakcji, co w przypadku odnawiania komórek w mózgu narkomana."

Nikotyna, dostająca się do organizmu poprzez wdychany dym (również przez dzieci i biernych palaczy), bierze udział w procesie przemiany materii. Ze względu na jej podobieństwo z kseroniną, organizm myli ją i wykorzystuje w procesach biochemicznych. Pomimo swego podobieństwa, nikotyna działa nieco inaczej niż kseronina. Dochodzi do licznych przekłamań w sterowaniu procesami biochemicznymi. Narządy wewnętrzne przystosowane do kseroniny, zaczynają przestawiać się na środek zastępczy - nikotynę. Następują symptomy stresowe oraz inne i powstaje nałóg. 

Dalej już tylko stopniowe pogrążanie się naszego organizmu, przyspieszenie procesów starzenia się narządów, skóry, siwienia włosów oraz przyspieszenie i spotęgowanie rozwoju wielu chorób.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - odporność