SPOSÓB NA DEPRESJE
Różnimy się od siebie pod wieloma względami. Różnie reagujemy na sytuacje życiowe – zarówno te pozytywne jak i negatywne. Wszyscy bywamy smutni, przygnębieni lub zrozpaczeni. Wyniki prowadzonych badań wykazują, że około 20% dorosłej populacji, przynajmniej raz w życiu doświadczyło ciężkiego okresu załamania – depresji. Niepokoi jednak fakt, że depresja dotyka coraz częściej dzieci i nastolatków.
Ogólnie mówiąc, takie uczucia jak przygnębienie, desperacja, zły humor często nazywamy depresją. Poprzez takie uproszczenie, możemy postrzegać zmiany nastroju jako objawy choroby….CO TO JEST DEPRESJA?
Depresje klasyfikuje się dzisiaj jako zaburzenie nastroju; to trochę tak, jakby złośliwy nowotwór nazwać “zaburzeniem wzrostu komórek” – pomocne, o ile ktoś wie dostatecznie dużo o komórkach.
Depresja jest wg WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie! Do niedawna, ze względu na słabą znajomość społeczną oraz brak wyraźnych przyczyn zachorowalności, “złego stanu” chorego, było często lekceważona. Osoba z depresją albo nie przyznawała się do niej, albo była pozostawiana samej sobie. Obecnie coraz więcej ludzi rozumie istotę choroby.Różnica pomiędzy “złymi dniami”, a depresją polega na intensywności i długości trwania ogólnego przygnębienia.
W depresji, zmiany nastroju objawiają się na kilka sposobów, a czas ich trwania jest zróżnicowany.Silne przygnębienie oraz poczucie winy mogą łączyć się z uczuciem rezygnacji i beznadziejności. Ludzie, będący w takim stanie,do wszystkiego są nastawieni pesymistycznie, brakuje im pewności siebie, mają problemy z koncentracją i z podejmowaniem decyzji. Nie potrafią się cieszyć, nic ich nie interesuje, wciąż odczuwają zmęczenie. Popadają również w skrajności żywieniowe – albo jedzą zbyt dużo, albo zbyt mało. Mogą również pojawić się zaburzenia snu, obniżenie seksualnego pożądania. Ogólny nastrój zależy również od pory dnia i roku – generalnie, najgorsze samopoczucie występuje rankiem i w okresie zimy.
O tej porze roku wiele osób popada w apatię – rodzaj przygnębienia, wywołanego brakiem wystarczającej ilości promieni słonecznych. Dodatkowo, brzydka pogoda nie zachęca nas do pozostawania na otwartym powietrzu. Aby zimową porą zachować równowagę życiową, należy odpowiednio się odżywiać i uprawiać regularnie sport. Czasami jednak, zastosowanie się do powyższych zaleceń może okazać się nie wystarczające, ze względu na stres codziennego życia oraz ciągłe doświadczanie “złych dni”.
Nie wolno jednak zapominać, że jeśli tych “złych dni” będzie zbyt dużo, może to negatywnie odbić się na naszych wynikach w pracy i relacjach z otoczeniem.
W takiej sytuacji, warto skorzystać z pomocy roślin adaptogennych, które pomagają utrzymać organizm w stanie równowagi wewnętrznej, a w sytuacjach zwiększonego obciążenia mobilizują go do działania.Firma CaliVita wyszła na przeciw potrzebom wielu ludzi oferując witaminy i suplementy diety.
W SWOJEJ OFERCIE CaliVita PROPONUJE:
- Rhodiolin, 3 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem
- Sok Noni, 3 razy dziennie po 15 ml pół godziny przed posiłkiem
- Stress Managment B-Complex, 3 razy po 2 tabletki w trakcie posiłku
- Ac-Zymes, 3 razy dziennie po 2 tabletki przed posiłkiem
- Nopalin, 3 razy dziennie po 1 tabletce po posiłku
POZA WYŻEJ WYMIENIONYM ZESTAWEM CaliVita ZALECA PRZYJMOWANIE NIŻEJ PODANYCH PRODUKTÓW: (WEDŁUG DAWEK PODANYCH NA OPAKOWANIU)
- EVENING PRIMOROSE OIL,
- ZENTHONIC,
- VITAL A, VITAL B, VITAL AB, VITAL 0,
- MENOPAUSAL FORMUL
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz