Życie stawia przed nami różne wymagania, którym ciągle staramy się sprostać. Spieszymy się, rośnie napięcie, wciąż wynikają nowe problemy i zmartwienia. Większość ludzi jest pełna obawy i kiedy czują, że już dłuż ej nie wytrzymają, łykają tabletkę uspokajającą.
Preparaty wspomagające organizm w walce ze stresem
Alarmujące dane świadczą o tym, jak bardzo wzrosło ostatnio zapotrzebowanie na przeróżne środki uspokajające i nasenne. Osoby, które przyzwyczaiły się do środków nasennych, po pewnym czasie nie mogą już bez nich zasnąć, a rano, kiedy trzeba wstać, czują się zmęczone i tylko duża porcja mocnej kawy może je postawić na nogi. Jest to błędne koło: środki uspokajające, nasenne i pobudzające stosowane są na zmianę . Powoli, ale skutecznie niszczą układ nerwowy, wątrobę, przemianę materii, wręcz cały organizm.Stres nie jest wynalazkiem naszych czasów, pojawił się znacznie wcześniej. Wszystkie objawy stresu, które odczuwamy obecnie (wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie czynności serca oraz oddechu, podwyższony poziom glukozy we krwi) miały przygotować człowieka żyjącego w zamierzchłych czasach do ucieczki, a w razie potrzeby, do walki. Dlatego nie każdy stres jest zjawiskiem negatywnym. Jeśli jest krótkotrwały - pozwoli nam w sytuacji zagrożenia zmobilizować ukryte rezerwy. Natomiast długotrwałe życie w stresie wpływa na nas niekorzystnie i może doprowadzić do poważnych dolegliwości. Najbardziej narażone są układ krążenia i przewód pokarmowy, osłabieniu ulegają również układ nerwowy i odpornościowy - organizm powoli staje się podatny na liczne choroby.
Stres dotyczy nie tylko ludzi na kierowniczych stanowiskach, jest on niestety nieodłącznym składnikiem życia każdego z nas: korki na drogach, hałas, napięcia w pracy, problemy rodzinne, brak czasu i pieniędzy. Ze stresem nie można wygrać. Nie ma takiej możliwości, aby usunąć go całkowicie z naszego życia. Poza tym, w niewielkim stopniu, jest nieodzowny. Ułatwia nam podejmowanie decyzji, pozwala przetrwać w otaczającej nas rzeczywistości. Natura wyposażyła nas w świetnie działający system obronny. Jednak w sytuacjach szczególnie stresogennych warto jej dopomóc, przede wszystkim poprzez odpowiednie odżywianie się. W diecie należy uwzględnić te produkty, które są bogate w witaminy B, antyutleniacze (witaminy A, C, E, koenzym Q10, selen), magnez oraz lecytynę.
Należy pamiętać zwłaszcza o witaminach z grupy B. Chronią nas przed wieloma szkodliwymi procesami zachodzącymi w naszym organizmie. Znajdują się we wszystkich żyjących komórkach, zarówno zwierzęcych, jak i roślinnych. Niestety, często podczas przyrządzania posiłków sami obniżamy poziom witamin B obecnych w produktach. Ponieważ nie potrafimy ich magazynować, tak jak innych witamin rozpuszczalnych w wodzie, należy je dostarczać organizmowi - np. w postaci preparatu STRESS MANAGEMENT B-COMPLEX. Jest on produkowany według nowoczesnej receptury. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom i proporcjom doskonale eliminuje negatywne efekty nieprawidłowego trybu życia (np. picia nadmiernych ilości kawy), a także może być podstawą profilaktyki uszkodzeń spowodowanych stresem.
W ofercie globalnej CaliVita jest również dostępny inny produkt: GOOD NIGHTS. Bogaty w aminokwasy i witaminę B6 może pomóc przetrwać ciężkie dni pełne stresów oraz - jeśli już żyjemy na środkach nasennych - pomóc odzwyczaić się od nich. Tyrozyna jest aminokwasem skutecznym w leczeniu depresji i niepokoju. Wspomaga wytwarzanie takich substancji jak epinefryna, norepinefryna i dopamina, które pomagają przetrwać stany stresowe i stłumić rozdrażnienie. Tyrozyna wspomaga funkcjonowanie tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej. Również aminokwas tauryna odgrywa ważną rolę w działaniu centralnego systemu nerwowego i mięśnia sercowego, a ponadto ma działanie rozkurczające. Kwas gamma-amino-masłowy podwyższa poziom serotoniny, która reguluje dobry nastrój i głębszy sen. Witamina B6 jest potrzebna, by wyżej wymienione aminokwasy działały skutecznie; ponadto jest naturalnym środkiem nasennym.
Zaletą obu preparatów CaliVita wspomagających organizm w walce ze stresem jest to, że nie można się od nich uzależnić i że nie powodują otępienia następnego dnia.
Należy jednak pamiętać, że człowiek nie jest maszyną, którą można eksploatować do granic wytrzymałości. Czasami warto pozwolić sobie na chwilkę rozluźnienia, zapomnieć o kłopotach, pozwolić sobie na dużą porcję lodów z bitą śmietaną, relaks. A gdy już wszystkie metody zawiodą, wtedy należy przypomnieć sobie sentencję Roberta Eliota:
" Pierwsza zasada to nie przejmować się drobnostkami. Druga - wszystko jest drobnostką. Jeżeli nie chcesz walczyć, a nie możesz uciekać, poddaj się temu."
Zapraszamy do sklepu internetowego:
www.ambasadazdrowia.mycali.biz
Zapraszamy do sklepu internetowego:
www.ambasadazdrowia.mycali.biz
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz